Cykloservis

Nabízíme kompletní servis kol, ale také servis kolečkových bruslí (výměna koleček, ložisek, oprava přezek, apod) a vyplétání tenisových raket.

Pracujeme na profesionálním servisním vybavení

Kola zakoupená u nás Vám samozřejmě sestavíme, případně upravíme a doplníme podle Vašeho přání o různé nosiče, brašny, blatníky, světla, computery apod, které si můžete vybrat v naší prodejně. Doporučujeme předsezonní preventivní kontroly - seřízení a kontrolu brzd, kontrolu vycentrování kol, seřízení přehazovačky, optimální nahuštění pneumatik, nahrazení opotřebených součástí, promazání řetězu, převodů a ložisek,…Váš bicykl vyžaduje vaši stálou péči a pozornost, dále na stránce si můžete přečíst pár rad k technice jízdy,… aby tělo nebolelo… a taky jak často vzít vaše kolo k doktorovi…

Dodací lhůty servisu jsou obvykle kolem 3 - 5 dnů, pokud se s mechaniky nedohodnete jinak.

Jak správně jezdit na kole ?

Jízda pro vás musí být příjemná, ne že budete celý příští den hekat, že vás bolí záda a sedací část těla.

Tedy několik rad k technice jízdy:

1. Paže

Musejí být pohodlně položeny na řidítkách tak, aby mohly lépe tlumit nerovnosti terénu. Pokud tomu tak není, snižte výšku řidítek, nebo se více nakloňte dopředu. Pokud se ramena a horní část paží rychle unaví, problémy může odstranit delší představec.

2. Ruce a zápěstí

Musejí být co nejvíce uvolněné a připravené k pevnému uchopení řidítek. Obecně stačí kontrolovat řidítka malíčkem a prsteníkem a nechat ukazovák a prostředník pro ovládání brzdy. Palce musejí pevně držet řidítka zespodu a ne shora, aby prudký náraz nezpůsobil ztrátu kontroly nad kolem. Na nebezpečných úsecích uchopte řidítka pevně tak, aby byly nárazy převedeny na paže. Volné držení řidítek způsobí jejich přílišnou vibraci.

3. Délka rámové trubky a představce

Ovlivňuje ovládání řídítek. Ideální pozicí je uvolněná páteř a paže lehce ohnuté.

4. Chodidla

Nárt by měl být na ose pedálu. Speciální boty pro horská kola usnadňují veškerý pohyb.

5. Trup

Udržujte trup volně, v přirozené poloze.

6. Pozice v sedle

Při dlouhodobé jízdě s pedálem horizontální poloze, musí pomyslná kolmice z kolena k zemi protínat přední část pedálu. Regulujte pozici sedla dopředu nebo dozadu tak, až dosáhnete požadovaného výsledku.

7. Pozice kolena

Při dlouhodobé jízdě s pedálem v horizontální poloze, musí pomyslná kolmice z kolena k zemi protínat přední část pedálu. Regulujte pozici sedla dopředu nebo dozadu tak, až dosáhnete požadovaného výsledku.

8. Technika šlapání

Ideální je dosáhnout stejného rytmu šlapání na různých převodech. Delší kliky horského kola při strmých a nebezpečných výstupech způsobují pomalejší frekvenci, k čemuž přispívají i oválné převodníky.

Jak kolo udržovat v dobrém stavu ? Doporučený plán údržby kola

Doporučujeme Vám, abyste po ujetí prvních asi 100-150 kilometrů navštívili prodejnu a nechali si kolo zkontrolovat a seřídit. Podle potřeby a náročnosti provozu je nutné ošetřovat většinu komponentů, ze kterých se kolo skládá.